Hospedaje El Bosquecito
| Gratis Wi-Fi Gratis Wi-Fi på offentliga platser | Fitness/Gym Fitnesscenter | Aktiviteter Ridning Dykning Snorkling Fiske Kanotpaddling Cykling Vandring |
| Spa & Hälsocenter | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Det eleganta hotellet Hospedaje El Bosquecito Uvita, som ligger 950 meter från Uvita Waterfall, har Wi Fi i allmänna utrymmen och en parkering. Centrala Uvita ligger inom 2 km och Parque Nacional Marino Ballena ligger cirka 2 km bort.
Gästerna kan nå Uvitas centrum inom 20 minuters promenad. Inom 10 minuter med bil från detta eleganta hotell hittar gästerna Marino Ballena nationalpark. Busstationen Tracopa Station - to San Jose är belägen en kort bit från Hospedaje El Bosquecito i Uvita.
Hotellet har ett privat badrum i rummen.
Du kan promenera 5 minuter till restaurangen Mosaic eller äta på restaurangen Mosaic Wine Bar & Cafe, som ligger mindre än 100 meter bort.
- Lokala sevärdheter
- Roadshack Deli709 km
- Hari OM Yoga and Wellness592 km
- Oro Verde Biological Reserve1006 km
- Jungle ATV Quad Tours714 km
- Osa's Waves Travel67 km
- Uvita 360418 km
- Cascada Verde705 km
- Farmers Market727 km
- Catarata uvita608 km
- Flygplatser
- Palmar Flygplats46 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
- Parkering
- Inga husdjur
- Eldstad
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Picknickområde/bord
Aktiviteter och avkoppling
- Live underhållning
- Solterass
- Trädgård
- Spa & Hälsocenter
- Fitnesscenter
- Dykning
- Snorkling
- Kanotpaddling
- Vandring
- Ridning
- Cykling
- Fiske
Service
- Tvätt
- Utflykts-/biljettservice
På rummet
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från hotellet Hospedaje El Bosquecito?
Det tar 20 minuter till fots att komma från hotellet Hospedaje El Bosquecito till centrum. - ✈
Hur långt är Palmar från hotellet Hospedaje El Bosquecito?
Mellan Palmar flygplats och hotellet Hospedaje El Bosquecito är det 50 km. - 🚗
Kan jag parkera min bil i närheten av hotellet Hospedaje El Bosquecito?
Hotellet Hospedaje El Bosquecito erbjuder gästerna parkering. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet Hospedaje El Bosquecito?
Gästerna på hotellet Hospedaje El Bosquecito måste checka ut vid 10:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta hotell?
Det genomsnittliga priset för ett rum i detta hotell är 78$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på gästhuset?
Gästhuset erbjuder Tvåbäddsrum, Familjerum och Deluxe rum att välja mellan.